Recenzje

AllAboutJazz – Geno Thackara:

The Truth proponuje całą gamę podskórnych niuansów, będąc równocześnie znakomitą ofertą dla ludzi, którzy nie są na co dzień fanami jazzu. To urzekający i autentycznie pozytywny album dla ludzi o wszystkich gustach muzycznych.

czytaj pełną recenzję…

Poza wyrafinowaniem i świetną interakcją muzyków tego zespołu, kompozycje lidera są pogodne i melodyjne, aby rozjaśnić każdy dzień i to nie tylko tytułowy „Monday On My Way”

w uzasadnieniu wyboru płyty wśród najlepszych w 2017 roku

Teleexpress – Marek Sierocki:

To znakomity krążek! Świetne kompozycje. Raz jeszcze okazuje się, że w muzyce, również jazzowej, ważne są melodie. Płyta jest fantastycznie nagrana. Światowe brzmienie.

 

JAZZism (12/2017) – Angelique Van Os:

Ich muzyka charakteryzuje się chwytliwymi melodiami, zaraźliwym, świetnie dobranym, lekko popowym rytmem pełnym synkop i lirycznymi solówkami w szczególności Tubisa. Kompozycje są bardzo przystępne, ale nie trywialne. Ich siła ukazuje się głównie w energii i dynamicznej grze  zespołu, który doskonale się uzupełnia jak w utworze „Seaven Heavens”.

 

JazzFlits – Tips Jazz Corner:

To nieznane polskie trio fortepianowe brzmi podobnie do EST, Tingvall Trio, Gogo Penguin i innych nowoczesnych zespołów. Jednak mają to „coś” co odróżnia ich od pozostałych. Obiecujący debiut!

 

Polskie Radio Program Trzeci – Mariusz Owczarek:

Melodie malujące obrazy – taka jest nowa płyta tria Macieja Tubisa. – Mało obiektywnie polecam.

 

Magazyn Audio (płyta miesiąca 10/2017) – Marek Dusza:

Najważniejsze uczucie, które bije z każdego utworu płyty, to radość. Tego albumu słucha się na wdechu. Dawno już nie dostałem tak potężnej dawki pozytywnej energii słuchając tylko jednego, jazzowego albumu.

czytaj pełną recenzję

JazzPress (10/2017) – Krzysztof Komorek:

Atutem tego zespołu jest przede wszystkim autentyczność i szczerość przekazu. „To nasza opowieść, nasze emocje. Jazz, nie jazz, liczy się przede wszystkim prawda.” I temu mottu, zawartemu w opisie swojego wydawnictwa, muzycy Tubis Trio pozostali wierni.

 

Jazz And Beyond (12/2017) – Maciej Lewenstein:

Maciek jest mistrzem kantyleny. Rozwija melodię w niesamowicie prosty i jednocześnie  skomplikowany sposób (…) Ostatecznie, jest to genialny album z wieloma absolutnie znakomitymi fragmentami.

czytaj pełną recenzję

Soundtrack Of My Life – Adam Baruch:

Płyta jest wspaniałym przykładem współczesnej muzyki instrumentalnej, która jest w stanie dotrzeć do szerokiej publiczności, nie narażając przy tym na szwank jej jakości.

 

Lizard Magazyn (09/2017) – Rafał Zbrzeski (9/10):

Otrzymaliśmy bezpretensjonalnie melodyjny krążek zawierający muzykę o bezbłędnie wyważonych proporcjach. (…) nie sposób nudzić się przy tej płycie. Pełne, nowoczesne brzmienie (…) spotyka się z wyobraźnią i wrażliwością.

 

JAZZ FORUM – Monika Okrój:

Muzykę z tej płyty najzwyczajniej da się lubić, trafia do szerokiego grona odbiorców swą melodyjnością i nastrojowością. Choć mocny debiut pianisty sprzed dekady był pełen spontaniczności i najzwyklejszej radości z grania, ten album manifestuje spójność, dojrzałość i wyrafinowanie, szczególnie w posługiwaniu się szeroko pojętą polifonią. Większość utworów zawiera temat tak wyrazisty, że gdy zespół przypomina go pod koniec, aż chce się nucić, tym samym autor udowadnia, że można tworzyć chwytliwe tematy nie będące jednocześnie banałem. Natomiast niuanse harmoniczne, szczególnie w oszczędnych dźwiękowo fragmentach, nadają kompozycjom tajemniczości.

 

JazzForum (09/2017) – Ryszard Borowski (4/5):

Formy utworów są przemyślane i wyrafinowane. Słuchając można mieć skojarzenia z Jarrettem, ale jest też trochę rytmów latynoskich, czy niezwykłej delikatności.

 

EtherJazzu – Piotr Bielawski:

Jest więc niekłamanym obrazem artysty, uzewnętrzniającego emocje, którym ulega w danym momencie. (…) Bo „The Truth” to prawdziwa historia człowieka, który nie wstydzi się swojej wrażliwości w świecie, w którym coraz mniej tej prawdy…

przeczytaj całą recenzję

LongPlay – Robert Ratajczak:

W autorskich kompozycjach pianisty odnajdziemy mnóstwo rozmaitych emocji. Podane są one jednak w sposób bardzo naturalny i przystępny z ujmującą lekkością. (…) Ogromne wrażenie robi melodyjna witalność utworów.

przeczytaj całą recenzję

Kalejdoskop (10/2017) – Anna Wójcikowska:

„The Truth” to nie tylko udane kompozycje, ale również bardzo dobrzy instrumentaliści. Tubis pisze wpadające w ucho numery, w których istotne miejsce zajmuje melodyka.

 

PolskieRadio.pl – Petar Petrovic:

Maciej Tubis przedstawia dziesięć finezyjnych, często stonowanych i nieraz zatopionych w estetyce bliskiej E.S.T utworów. Sam pianista nie stara się narzucać kolegom i przede wszystkim słuchaczom swojego muzycznego Ja – „The Truth” to efekt doskonałej współpracy tria – które prezentuje się nam jako jeden zdrowy i pełen życia organizm. Do gustu najbardziej przypadła mi ballada „It’s A Beatiful Winter Out There” – piękne, złożone i mocno grające na emocjach dzieło. Jednak nie jest to jedyny mocny moment na tym doskonałym krążku.

WYSPA.FM – Maciej Janiszyn

Płyta „The Truth” to znakomita porcja nowoczesnego, ambitnego, dojrzałego i nie zamykającego się w sztywnych ramach gatunkowych jazzu.