Recenzje

AllAboutJazz – Geno Thackara:

The Truth proponuje całą gamę podskórnych niuansów, będąc równocześnie znakomitą ofertą dla ludzi, którzy nie są na co dzień fanami jazzu. To urzekający i autentycznie pozytywny album dla ludzi o wszystkich gustach muzycznych.

czytaj pełną recenzję…

Teleexpress – Marek Sierocki:

To znakomity krążek! Świetne kompozycje. Raz jeszcze okazuje się, że w muzyce, również jazzowej, ważne są melodie. Płyta jest fantastycznie nagrana. Światowe brzmienie.

JazzFlits – Tips Jazz Corner:

To nieznane polskie trio fortepianowe brzmi podobnie do EST, Tingvall Trio, Gogo Penguin i innych nowoczesnych zespołów. Jednak mają to „coś” co odróżnia ich od pozostałych. Obiecujący debiut!

Polskie Radio Program Trzeci – Mariusz Owczarek

Melodie malujące obrazy – taka jest nowa płyta tria Macieja Tubisa. – Mało obiektywnie polecam.

Magazyn Audio (płyta miesiąca) – Marek Dusza:

Najważniejsze uczucie, które bije z każdego utworu płyty, to radość. Tego albumu słucha się na wdechu. Dawno już nie dostałem tak potężnej dawki pozytywnej energii słuchając tylko jednego, jazzowego albumu.

czytaj pełną recenzję

JazzPress – Krzysztof Komorek:

Atutem tego zespołu jest przede wszystkim autentyczność i szczerość przekazu. „To nasza opowieść, nasze emocje. Jazz, nie jazz, liczy się przede wszystkim prawda.” I temu mottu, zawartemu w opisie swojego wydawnictwa, muzycy Tubis Trio pozostali wierni.

Soundtrack Of My Life – Adam Baruch:

Płyta jest wspaniałym przykładem współczesnej muzyki instrumentalnej, która jest w stanie dotrzeć do szerokiej publiczności, nie narażając przy tym na szwank jej jakości.

Lizard Magazyn – Rafał Zbrzeski (9/10)

Otrzymaliśmy bezpretensjonalnie melodyjny krążek zawierający muzykę o bezbłędnie wyważonych proporcjach. (…) nie sposób nudzić się przy tej płycie. Pełne, nowoczesne brzmienie (…) spotyka się z wyobraźnią i wrażliwością.

JazzForum – Ryszard Borowski (4/5)

Formy utworów są przemyślane i wyrafinowane. Słuchając można mieć skojarzenia z Jarrettem, ale jest też trochę rytmów latynoskich, czy niezwykłej delikatności.

EtherJazzu – Piotr Bielawski

Jest więc niekłamanym obrazem artysty, uzewnętrzniającego emocje, którym ulega w danym momencie. (…) Bo „The Truth” to prawdziwa historia człowieka, który nie wstydzi się swojej wrażliwości w świecie, w którym coraz mniej tej prawdy…

przeczytaj całą recenzję

LongPlay – Robert Ratajczak

W autorskich kompozycjach pianisty odnajdziemy mnóstwo rozmaitych emocji. Podane są one jednak w sposób bardzo naturalny i przystępny z ujmującą lekkością. (…) Ogromne wrażenie robi melodyjna witalność utworów.

przeczytaj całą recenzję

Kalejdoskop – Anna Wójcikowska

„The Truth” to nie tylko udane kompozycje, ale również bardzo dobrzy instrumentaliści. Tubis pisze wpadające w ucho numery, w których istotne miejsce zajmuje melodyka.